Bisedë telefonike mes ministrave të jashtëm të Iranit dhe Turqisë - Balkan Times

Bisedë telefonike mes ministrave të jashtëm të Iranit dhe Turqisë

Ministrat e jashtëm të Iranit dhe Turqisë folën në telefon për marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet në rajon.

Bisedë telefonike mes ministrave të jashtëm të Iranit dhe Turqisë – Ministrat e jashtëm të Iranit dhe Turqisë folën në telefon për marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet në rajon.

Sipas qendrës së informacionit të Ministrisë së Jashtme të Iranit, sot (e enjte) Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoglu pati një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdullahian dhe diskutoi marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet në Afganistan dhe Siri. Bisedimet bërthamore midis Iranit dhe vendeve të G4 + 1 në Vjenë ishin tema të tjera të diskutuara nga Çavuşoglu dhe Amir Abdullahian.

Burimi
(Pikëpamjet e shprehura në këtë artikull nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht qëndrimin editorial të BalkanTimes.)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.